Büyüyen Çocuk Sigortası

Büyüyen Çocuk Sigortası

Allianz, 70'den fazla ülkedeki geniş deneyimi,
Türkiye'deki 20 yılı aşkın birikimiyle her zaman yanınızda. Çocuklarımızın geleceği, bugünü kadar önemlidir diyenler için: Büyüyen Çocuk Sigortası.

Büyüyen Çocuk Sigortası size neler sağlıyor?
Büyüyen Çocuk Sigortası, çocuğunuzun geleceğini güvence altına alan ve hem birikim hem de risk teminatı içeren bir üründür.

Birikim Teminatı ile; çocuğunuz için ödediğiniz primler, sizin seçtiğiniz süre içinde birikip her yıl elde edilen kar paylarıyla büyüyerek yatırıma dönüşüyor. Sigorta süresinin sonunda bu birikim çocuğunuza toplu olarak ödeniyor ya da isteğinize göre 5 ya da 10 yıl süreli maaş bağlanıyor.Risk Teminatı ile; ürünümüz, sigorta ettirenin vefatı durumunda da sigortalı çocuğu güvence altına alıyor. Vefatı takip eden aydan itibaren süre sonuna kadar, prim ödemeleri Allianz tarafından üstleniliyor ve ayrıca sigortalı çocuğa her yıl artan destek aylığı maaşı bağlanıyor. Süre sonunda çocuk, tüm primleri ödenmiş bir şekilde toplu para veya isterse 5 ya da 10 yıl süreli maaş almaya hak kazanıyor.(*)Yukarıda bulunan tablolarda belirtilen değerler bugünün alım gücünü ifade etmektedir. Sigorta ettirenin yaşı 30, cinsiyeti erkek, sigortalının yaşı 5, cinsiyeti kız ve sigorta süresi 20 yıl olarak alınmıştır. Yıllık kar payı oranının reel olarak % 6 olacağı ve primlerin süre boyunca bugünün alım gücüyle sabit kalacağı varsayılarak oluşturulmuş örnek bir tablo olup, poliçenin tenzil olmaması halinde geçerli teminatlardır.

Primlerinizi nasıl ödeyebilirsiniz?
Primlerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak ödeyebiliyor ve teminatınızın tutarını, ödeyeceğiniz primlerle kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Büyüyen Çocuk Sigortasından yararlanabilmeniz için; çocuğunuzun 0-17(dahil) yaş, sigorta ettiren olarak sizin de 18-57 (dahil) yaş arasında olmanız gerekmektedir.

Ayrıca sigorta süresi ile sigorta ettirenin yaşının toplamı 65'nın altında olmalıdır.

Büyüyen Çocuk Sigortası ile çocuğunuza güvenli bir gelecek hazırlayın..